Наша школа.jpg Історія закладу

Заснування школи

Достеменно дата заснування школи не відома, але в Рум’янцевському описі 1766 року згадується: «ми бачимо у місті три школи: одна при новій кам’яній церкві св. Антонія і Феодосія (нова), дві інших старих». Оскільки на цей період в місті існує чотири церкви – дві св. Антонія і Феодосія (стара і нова), ще одна стара церква Покрови Богоматері та нова св. Миколая і територіально дві з них розташовані в центрі повітового міста Василькова, то ймовірно, одна з них є першою школою в поселенні, а отже – пра-пра-бабуся нашої школи.

Друга світова!

В першій половині ХХ століття 1 школа розміщалася по вулиці Луначарського, в двоповерховій дерев’яній будівлі. Є фото-документ, котрий підтверджує, що в 1935 р. зі школи було випущено другий випуск учнів 10-х класів, а в 1940 р. - п’ятий випуск. Випускники 1941 року на чолі з директором школи Борщенком С.А. вступили в ополчення і будували захисні споруди на підступах до столиці. Функціонувала школа і в час німецько-фашистської окупації. Про це згадує учениця школи Панашенко Олена Василівна, котра у 1943 р. навчалась в третьому класі.

Нова адреса.

Під час визволення міста приміщення школи згоріло. З листопада 1943 р. було прийнято рішення в першу чергу відремонтувати школи і вже восени 1944 р. середня школа №1 Василькова відновила свою роботу, але вже за новою адресою: Гоголя, 16. До Жовтневої революції в цьому приміщенні була синагога, побудована в 1812 р., після громадянської війни - комерційне училище. Філіали школи діяли і в інших, вцілілих від війни приміщеннях. Школа працювала в дві, а то й три зміни. В ній навчались не лише діти Василькова, але й навколишніх сіл. При школі був гуртожиток, в якому проживали учні із сіл Кодаки, Митниця, Застугна.У 1952 р. за допомоги шефів Васильківського шкіроб’єднання було збудовано майстерні для трудового навчання та котельня. В 1962-64 р.р. до приміщення школи добудували 6 класних кімнат.

Нове ім'я.

19 грудня 1966 р. рішенням Ради Міністрів Української РСР середній школі №1 м. Василькова було присвоєно ім’я двічі Героя Радянського Союзу Олександра Олексійовича Головачова, командувача 23-ї Васильківської ордена Суворова ІІ ступеня мотострілецької бригади, що входила до складу 3-ї гвардійської танкової армії, яка визволяла місто і район від фашистів.

Шкільне керівництво.

В повоєнний період школу очолювали: Побєд Іван Зіновійович - директор школи з 1944 по 1954 р.р.; Длужнівська Олена Станіславівна - директор школи з 1954 по 1973 р.р.; Шерстюк Володимир Володимирович – директор школи з 1973 по 1984 р.р.; Соловйов Павло Олександрович – директо школи з 1984 по 2001 р.р. Завучами працювали: Радчук Клара Володимирівна, Романенко Ніна Володимирівна, Приймак Тамара Олександрівна, Трофименко - Волошанівська Єлизавета Леонтіївна , Шиманська Любов Зотівна.

Кiлькiсть переглядiв: 958

Коментарi